novinky

31.3.2017 - BRITSKÉ CENTRUM OŽILO SVĚTEM HARRYHO POTTERA


U příležitosti 20 let od vydání první knihy ze slavné série J. K. Rowlingové jsme vyhlásili výtvarnou soutěž s názvem „Svět Harryho Pottera“. Během února se nám sešlo celkem 201 soutěžních výtvorů. Do soutěže se zapojilo také sedm základních a středních škol nejen z Pardubic, ale třeba z Heřmanova Městce či Hrochova Týnce. Všechny jsme se rozhodli odměnit speciální a stylovou cenou – sadou vybarvovacích plakátů Harry Potter.

A jak soutěž „Svět Harryho Pottera“ nakonec dopadla? Ve čtvrtek 30. března se sešla odborná porota vedená výtvarnicí Nikolou Březinovou. Rozhodování neměla porota vůbec jednoduché, povedených prací byla celá řada, ale po dvouhodinové debatě dospěla k výsledkům.

Na cenu za 1. místo, ilustrované vydání knihy Harry Potter a kámen mudrců, se může těšit Alžběta Doležalová (13 let), která vytvořila velkoformátovou knihu zachycující svět Harryho Pottera, ke které patří i kniha kouzel a čarodějnická hůlka. Předsedkyně poroty Nikola Březinová byla z díla nadšená a prohlásila, že „vítězka by se rozhodně měla přihlásit na nějakou výtvarnou školu“.

 Na 2. místě se umístil velký obrázek Barbory Žampachové (8 let), které jistě udělají radost Mudlovské omalovánky. Pomyslnou bronzovou medaili si na krk pověsí Ester Matoušková (8 let), která vytvořila na svůj věk velmi povedený obrázek, za který získává hrnek se znaky čtyř kolejí školy čar a kouzel v Bradavicích. Zvláštní uznání poroty si pak vysloužila Tereza Hájková (15 let) za originální zkombinování techniky koláže a kresby. Ta dostane sadu hracích karet, pochopitelně s tématikou Harryho Pottera.

 Všem oceněným tímto gratulujeme a zároveň děkujeme všem soutěžícím za krásné výtvory, kterými se do soutěže „Svět Harryho Pottera“ zapojili. V současnosti hledáme vhodné a dostatečně velké prostory, v kterých bychom uspořádali výstavu soutěžních prací, aby vaše výtvory mohly udělat radost i ostatním. Podrobnosti o plánované výstavě se včas dozvíte na našich webových stránkách a na Facebooku, kde budou rovněž zveřejněny fotografie oceněných prací.

Ceny a pamětní listy budou vítězům předány v pátek 7. dubna v 15:00 v knihovně Britského centra Pardubice.

Výsledky výtvarné soutěže „Svět Harryho Pottera“
1. místo – Alžběta Doležalová (13 let)
2. místo – Barbora Žampachová (8 let)
3. místo – Ester Matoušková (8 let)
Zvláštní uznání poroty – Tereza Hájková (15 let)Novinky

Nepřehlédněte nejdůležitější a nejnovější informace o službách Britského centra.

Diskuzní fórum

Máte dotaz týkající se Britského centra nebo potřebujete poradit při studiu? Využijte naše diskuzní fórum, ve kterém vám naši pracovníci obratem nabídnou odpovědi.